“Üha kasvav usk” Smith Wigglesworth

Smith Wigglesworth (1859–1947), tuntud kui 20. sajandi usuapostel, oli inglise evangelist ja tervendusjutlustaja.

Mees, kes äratas üles rohkem kui tosin surnut ja kelle vankumatu usk ja veendumus palve jõusse tõid surmasuust tagasi hulgaliselt haigeid, kelle suhtes arstid olid lootuse kaotanud, oli ise harimatu torulukksepp, kes õppis alles täiskasvanuna lugema. Aga kui ta 48-aastaselt Püha Vaimuga ristitud sai, andis Jumal talle ülemaailmse teenistuse, millega kaasnesid tähelepanuväärsed imed ja tunnustähed.

Käesolev, algselt 1924. aastal ilmunud raamat sisaldab Wigglesworthi innustavaid sõnumeid ja ka tunnistusi nende imede kohta, mis ta teenistustele nii iseloomulikud olid.

Raamatut saab osta Harta poest

Harta raamatutundi sellest raamatust saab kuulata siin

Peatükk “Eessõna”

Smith Wigglesworth, kahekümnenda sajandi usuapostel, oli oma aja legend. Tema kohta võib öelda, nii nagu ka algkoguduse kohta, et Jumal andis tema teenistusele “tunnistust tunnustähtedega ja imedega ja mõnesuguste vägevate tegudega ja Püha Vaimu jagamistega oma tahte järgi”.

Ta oli harimatu torulukksepp Bradfordist Inglismaalt – äärmiselt ebatõenäoline kandidaat ülemaailmse teenistuse jaoks –, aga Jumal võttis ta ja kasutas teda väga ainulaadsel viisil.

Wigglesworth sündis aastal 1859 tagasihoidlikus kodus Menstonis Yorkshire’is Inglismaal. Kaheksa-aastasena pöördus ta ühel Wesley metodistide koosolekul, kus ta käis koos oma vaga vanaemaga. Tema omakorda aitas kaasa oma ema pöördumisele. Kui ta oli 13, kolisid ta vanemad Bradfordi ja kolm aastat hiljem hakkas ta töötama päästearmees. Isegi teismelisena oli Wigglesworth innukas teisi Isandale võitma. Kui ta sai kakskümmend, siis kolis ta Liverpooli, kus ta teenis vaeseid lapsi, kes elasid dokkides. Sajad said päästetud. Hiljem pöördus ta tagasi Bradfordi, kus ta asutas oma torulukksepafirma. Varsti pärast Bradfordi tagasipöördumist abiellus ta Polly Featherstone’iga, kes oli ka innukas hingedevõitja. Nende abielu algusaastatel oli jutlustajaks proua Wigglesworth ja Smith aitas lihtsalt kaasa nende juhitud väikeses misjonipunktis Bradfordis.

Aastal 1907, kui ta oli 48-aastane, muutus Wigglesworthi elukäik dramaatiliselt. Jumal viis ta suhteliselt väikesest osalise ajaga teenistusest Bradfordis ülemaailmsesse evangeelsesse teenistusse. Nagu ta ise hiljem palju kordi rääkis, toimus see hämmastav muutus siis, kui ta sai Püha Vaimuga ristitud. Sellest päevast peale kuni elu lõpuni oli Smith Wigglesworth vaimne dünamo. Kutseid teenima tuli kõikjalt üle terve maailma, hoolimata ta puudulikust haridusest. Oma masskoosolekute kaudu juhtis ta sõna otseses mõttes tuhandeid Kristuse juurde, paljud said nelipühikogemuse osaliseks, ta usku sisendavad sõnumid tõid tervenemist lugematutele hulkadele. Ta oli oma teenistuslikes püüdlustes väsimatu, jutlustades sageli kolm korda päevas ja tunnistades kõikjal, kus tal selleks võimalus avanes.

“Üha kasvav usk” on kaheksateistkümnest sõnumist koosnev kogumik, mida Wigglesworth jutlustas erinevates maailma paikades. Tal ei olnud kavas neid avaldamiseks kirjutada, aga need kirjutati kiirkirjas üles ja avaldati hiljem. See raamat kirjastati esimest korda aastal 1924 ja seda on sellest ajast peale palju kordi uuesti trükitud ja tõlgitud paljudesse keeltesse.

Smith Wigglesworth läks koju Isanda juurde, olles 87-aastane. Ta arvustajad on surnud ja unustatud, aga see lihtne harimatu torulukksepp Bradfordist toob ikka veel patuseid Kristuse juurde ja sisendab nende sõnumite läbi inimestesse usku tervekssaamiseks.