Meie pastor

Raimond Jakobs

Sündisin 1953. aastal Tallinnas. Ma olen abielus, nelja poja isa. Lõpetasin Tallinna 42. keskkooli 8 klassi ja jätkasin õpinguid Tallinna Polütehnikumis, mille lõpetasin 1972. aastal automaatika ja telemehaanika aparatuuri tootmise erialal. 1976. aastal abiellusin oma naise Marikaga.

Minu vanavanemad olid Oleviste koguduse liikmed ja rääkisid mulle tihti Jumalast. 1983. aasta oktoobris kutsuti mind Olevistesse Effataa õhtule, kuhu ka läksin. Küsimusele, kas tahad Jumalat oma ellu, vastasin jaatavalt ja võtsin vastu Jeesuse kui oma isikliku päästja. Sellest ajast alates olen olnud kristlane. Teenisin Olevistes 1986. aastani. Kui Jumal alustas suveräänset tööd minu kodus ja andis mulle vastutuse olla karjaseks suurele hulgale noortele ja seoses kodukoguduse tekkimisega, lahkusin Olevistest. Oleviste kirik on minu kallis sünnikodu ja Rein Uuemõis minu vaimne isa. Ma õppisin 3 aastat selle kalli jumalamehe käe all, et olla võimeline olema karjaseks ja õpetajaks kogudusele, mis Jumal minu hoole alla oli planeerinud usaldada.

1985-1989 olin ametis kodukoguduses ja 1989. aastal emigreerusime perekonnaga Ameerika Ühendriikidesse Harta 87 ilmutusest juhindudes. 2 aastat õppisin Tulsas Oklahoma osariigis asuvas Rhema Bible Training Centeris ja lõpetasin selle piiblikooli 1993. aastal. Tulsas tutvusin erinevate koguduste tööga. Teenisin asepastorina Tulsa messiaanlikus koguduses. 2001. aastal meid abikaasaga ordineeriti ja läkitati tagasi kodumaale. 2001. aasta juunis saabusime perekonnaga tagasi Eestisse ja sama aasta septembris jätkasime tööd pastorina algses koguduses Tallinna Harta Kristliku Koguduse nime all.