Harta raamatutund

 

Saatejuht Külli Kuusk

 

Saated on salvestatud

Pereraadios

www.pereraadio.ee

 

Head kuulamist!

Helen Eskor

“Vaimust juhitud palve”

Helen Eskor,
Külli Kuusk

14.10.2016
„Vaimust juhitud palve“ on suurepärane käsiraamat ja teejuht neile, kes igatsevad minna sügavamale oma suhtes ja osaduses Jumalaga, millest loomuliku asjana kasvab välja ka palve.

Siit me saame teada, milline on üldse palve eesmärk, kuidas me peaksime palvetama ja mis on need saladused, mis toovad meie palvetele vastused. Eriline rõhk on aga pandud Püha Vaimu rollile meie palveelus. Ilma Püha Vaimu elustava osaluseta muutuvad meie palved kuivaks ja elutuks, aga koos Temaga astume sisse oma elu suurimasse seiklusse. Suurt tähelepanu on pööratud ka erinevatele elementidele, mis muudavad meie palveelu viljakaks ja efektiivseks – armastus, kiitus, usk, meelevald jne.
Kenneth E. Hagin

“Võidukas kogudus”

Argo Laul,
Külli Kuusk

11.03.2016
Kas kristlases võib olla deemon?

Kas kindlustuste mahakiskumine on piibellik?

Milline on õige vaimne sõjapidamine?

Kenneth E. Hagini raamat “Võidukas kogudus – meelevald kõigi pimedusevägede üle” on laiaulatuslik Piiblile rajanev demonoloogiaalane uurimus. Kenneth E. Hagin selgitab piiblitekstide põhjal Lutsiferi päritolu ja kuidas temast sai selle maailma jumal. Autor räägib rõhumisest, allumisest ja täielikust deemoni valduses olemisest ning nendevahelistest erinevustest ja sellest, kuidas kristlane võib oma elus avada ukse Saatanale.

“Võidukas kogudus” näitab, kuidas kehtestada oma elus Saatana lüüasaamist ja kuidas elada võidus, mille Jumal on igale kristlasele andnud. Kui sa mõistad, milline meelevald sulle Jeesuses Kristuses kuulub, siis ei pea sa enam võidu saavutamise nimel “lahingut pidama”.

Kristlasena on sind juba praegu asetatud istuma taevastesse paikadesse Kristuses, kõrgele üle iga väe ja ülemuse. Kui sa ei vaata kuradi peale ülevalt alla, siis ei ole sa piisavalt kõrgel! Tule kõrgemale ja istu taevastesse paikadesse Kristuses, sest see on sinu õige koht. Võta võiduka kogudusena sisse oma õige positsioon Kristuses, sest sellel positsioonil olles saad sa alati võidu!
Charles Capps

“Keel - loov jõud”

Janek Kuusk,
Külli Kuusk

23.10.2015
Charles Capps (1934–2014) oli Ameerika farmer ja kinnisvaraarendaja, kelle Jumal kutsus õpetama usu ja tunnistamise põhimõtteid. Ta sai tuntuks „lendava farmerina“, kui ta kahemootoriline lennuk viis teda alates 1960-ndate lõpust õpetama nii Youth With A Missioni üritustele kui ka hiljem täisevangeelsete ärimeeste konverentsidele.

Capps on mõjutanud miljonite kristlaste elusid – õpetades selgelt ja sisutihedalt sellest, kuidas väljaöeldud sõnal on vägi muuta olukordi. See, mis me räägime, on tähtis ja muudab asju. Sõnad, mis me räägime, viivad meid elus kas siis võidule või hoiavad orjuses. Paljud inimesed on olukordade vangid omaenda sõnade tõttu.

Selles juba klassikaliseks saanud raamatus õpetab Charles Capps, kuidas nõustuda Jumala Sõnaga, kuidas rääkida usku täis sõnu ja kuidas näha selle käigus oma elu muutumas.
Kenneth E. Hagin

“Usuroog”

Janek Kuusk,
Külli Kuusk

24.04.2015
Autor kirjutab eessõnas:

Toida oma usku iga päev! See on väga tähtis. Selleks, et aidata sul toita oma usku iga päev, olen kogunud kokku ühe suutäie suurusi usuroa annuseid.

F. F. Bosworth on öelnud: “Enamik kristlasi toidab oma ihu kolme sooja toiduga päevas, aga vaimule lubavad nad vaid ühe külma kiirportsjoni nädalas ja siis veel imestavad, et tunnevad endid usus nii nõrkadena.”

Ütle tunnistused häälega välja. Sulge silmad ja korda neid. Need põhinevad Jumala Sõnal. Kui kuuled end neid valjusti ütlemas, jäävad need paremini su vaimumällu. Ja kui Jumala Sõna pääseb tõesti mõjutama su vaimu, siis pääseb ta ka valitsema sinu elu.
Heidi Baker

“Imepärase sünd”

Tiina Alt,
Külli Kuusk

27.02.2015
JUMAL ON LUBANUD MEILE IMESID. KAS SA OLED VALMIS TEGEMA SEDA, MIDA LÄHEB VAJA SELLEKS, ET NÄHA NEID SÜNDIMAS?

Me kõik igatseme oma ellu Jumala soosingut. Me palvetame innukalt ja loodame näha Tema imesid, tõotusi ja õnnistusi. Aga Jumala tõotuste kandmine tähendab sageli seda, et meid venitatakse, et me tunneme end ebamugavalt ja et me peame neid tõotusi kannatlikult toitma, kuni on kätte jõudnud Jumalast määratud aeg nende sündimiseks.

Raamatus “Imepärase sünd” põimib Heidi Baker kokku tõestisündinud lugusid oma elust ja teenistusest – kaasa arvatud isiklikud Jumala külastused ja elumuutvad nägemused – piibelliku looga Maarja rasedusest Jeesusega, näitamaks sulle, kuidas saada Jumala au esilekutsujaks siin maa peal.

Mõnikord tunduvad Jumala tõotused pentsikud, uskumatud ja isegi hullumeelsed. Aga ükspuha kui võimatud näivad Ta tõotused, me võime reageerida nii, nagu tegi Maarja, hüüdes alistunult: “Jah!” On aeg minna igasse ühiskonna sfääri, kandes oma tõotust, uskudes võimatut ja vaadates pealt, kuidas Jumal sinu läbi imepärast korda saadab.
Corrie ten Boom

“Peidupaik”

Jana Naudi,
Külli Kuusk

30.01.2015
Ühest vaprast kristlasest naisest, kellest sai natsivastase põrandaaluse organisatsiooni võitlev kangelanna, ja tema erakordsest seiklusest

CORRIE TEN BOOMI tõestisündinud võidukas lugu

“Ma palun, et Jumal annaks neile andeks …”

Corrie ten Boom seisis koos oma vanema õe Betsiega paljalt ja vaatas pealt, kuidas üks koonduslaagri valvur peksis üht vangi. “Oh, vaene naine,” hüüdis Corrie. “Jah. Andku Jumal talle andeks,” vastas Betsie. Ja taas mõistis Corrie, et ta õde palvetas julmade natsivalvurite hingede pärast.

Mõlemad naised saadeti laagrisse juutide aitamise eest. Neid juhtisid Kristuse vaim ja sõnad. Oma eluga riskides püüdsid nad päästa Ta tagakiusatud rahvast. Tema jõud oli see, mis kandis neid läbi tõeliselt õudsetest aegadest.

Siin on raamat, millest särab välja Jumala au ja milles peegeldub ühe tasase vallalise kristlasest naise julgus, kelle elu see au muutis. Lugu Kristuse sõnumist ja vaprast naisest, kes võttis seda kuulda ja elas, et seda edasi anda – rõõmu ja võidutsemisega.
David Herzog

"Auhiilguse sissetung. Elu avatud taeva all"

Kristel Laul,
Külli Kuusk

28.11.2014
Kas su hetkekogemusest kristlasena leidub midagi veel enamat? Kas Jumal kutsub sind oma auhiilguse järgmisele tasandile?

David Herzogi “Auhiilguse sissetung” lahendab pühakirja ja isiklike kogemuste läbi järgmised saladused:
* kvantfüüsika ja auhiilgus,
* prohvetlik ja ilmutuslik auhiilgus,
* vee peal ja läbi seinte kõndimine,
* auhiilguse sissetung valitsustesse,
* geograafilised portaalid ja väravad,
* loovad imed ja ülestõusmised,
* unenäod, nägemused ja ühest paigast teise viimised.

See laiendatud väljaanne toob intiimse jumalakogemuse sinu isiklikku ruumi ja aega. Sa võid käia ülestõusmise auhiilguses, kus inimesed, kehaosad, prohveteeringud ja kutsumised, mis on olnud surnud ja soikus, äratatakse üles. Sa võid õppida, kuidas pääseda ligi taevale, tuua esile ärkamist ja kiirendada imepäraseid lõikusi, külvates auhiilguse tsoonis.

Jumal ootab, et sa mõistaksid – su unistus, prohveteering, igatsus või ime ei ole surnud, see üksnes magab! Jumal on täna valmis äratama üles need tõotused, kui sa avad ennast Ta külluslikule auhiilgusele.
Robert Morris

"Õnnistatud elu"

Janek Kuusk,
Külli Kuusk

31.10.2014
See raamat muudab su elu paremaks, tuues kaasa garanteeritud finantsilised tulemused. Aga see teeb veel rohkemgi. See puudutab iga valdkonda sinu elus: abielu, perekonda, tervist ja suhteid. Sest kui Jumal muudab su iseka südame heldeks, mõjutab see iga valdkonda sinu eluteel.

Kui kõik kristlased järgiks “Õnnistatud elus” toodud praktilisi näpunäiteid, ehitataks valmis kõik kogudusehooned, igal maal oleks piisaval hulgal misjonäre ja kõik saaksid kasu heldest südamest. Robert Morris tutvustab humoorikalt, tuliselt ja selgelt nii finantsiliselt kui vaimselt õnnistatud elu saladusi.
John G. Lake

"Vaimne nälg"

Argo Laul,
Külli Kuusk

14.09.2014
John Graham Lake (1870–1935) oli Kanada juurtega Ameerika ärimees, kes sai eelkõige tuntuks misjonäri ja usutervendajana. Alustanud metodisti jutlustajana, siirdus ta 1908. aastal ühes oma perekonna ja rühma misjonäridega Lõuna-Aafrikasse, kus alustas Jumalast õnnistatud tööd. Sellel tööl olid nii suured tagajärjed, et sellest tekkis mitu uut kirikut ja Lake teenis endale nimetuse Aafrika apostel.

Tagasi Ühendriikides, avas ta 1914. aastal Spokane’is Washingtoni osariigis niinimetatud tervendustoad – teenistus, mis Healing Roomsi nime all toimib tänapäevalgi üle terve maailma. Esimese viie aasta jooksul leidis seal aset üle saja tuhande arstide kinnitatud tervenemise. Spokane’i linn kuulutati Ameerika kõige tervemaks linnaks.

Käesolev raamat sisaldab valimiku John G. Lake’i jutlustest ja ka ülevaate tema elust ning tegevusest.
John Bevere

"Igavikust juhitud"

Raili Ellermaa,
Külli Kuusk

19.04.2013
Menukite autor John Bevere räägib meile käesolevas raamatus võimsatest põhimõtetest, kuidas elada lootuse ja kindlusega, mis kannavad meid igavikku välja. Tõtt-öelda jääks enamik inimesi puupaljaks, kui nad planeeriksid oma tulevikku sama hooletult, nagu nad valmistuvad igavikuks. Isegi usklikud eiravad tihtipeale seda kristlase elu tähtsat komponenti. Me ei mõtle eriti sageli, mis meist pärast homset saab.

Võttes aluseks 2. Korintlastele 5:9–11 toodud põhimõtted, tuletab John Bevere meile meelde, et kõik kristlased seisavad kunagi Kristuse ees ja saavad palgaks selle, mille nad maises elus ära teenisid. Paljudele meist saab osaks vapustav tõdemus, et kulutasime suurema osa meie elust asjadele, millel ei ole igavest väärtust.

Kui me korraldame oma elu nii, et oleme valmis Kohtupäevaks ja peame silmas igavikulist perspektiivi, saab meie elu erilise tähenduse. Õppides hoidma oma pilku eesmärgil, kannavad meie pingutused vilja, mis jääb püsima – igavesti.
Quin Sherrer & Ruthanne Garlock

"Naised vaimses sõjas"

Marina Svotina,
Külli Kuusk

01.03.2013
Naise koht on sõjas

Poja sõltuvus narkootikumidest. Tütre abort. Abikaasa ebaõnnestunud äri. Sõbra abieluväline afäär. Depressioon. Hirm. Haigus.

Kõikjal seisavad naised silmitsi lahingutega, mis ähvardavad neid ja nende lähedasi maha suruda. Kuid mida võib üks naine teha?

"Naised vaimses sõjas" on raamat, mis aitab Sul õppida, kuidas kasutada Jumala tohutut vaimset väge, et vaenlasele vastu seista.

Sa õpid, kuidas:
- murda sidumiste ja nõrkuste nõiaring oma perekonna ajaloos
- teha oma kodust vaimne peidupaik
- võidelda oma abielu õnnestumise eest.

Ükskõik, kas see meile meeldib või mitte, meie ümber käib sõda. Jumal on naistele andnud koha eesrindel. See raamat aitab Sul seista seal täie kindlusega.
John Crowder

“Jumalast ekstaasis”

Elo Toodo-Jakobs,
Külli Kuusk

01.02.2013
TRANSS, JOOVASTUS JA ÜLELOOMULIKUD RÕÕMUD JEESUSES KRISTUSES

Usaldusväärne, piibellik, põnev, vabastav – ja igale usklikule!

„... kuigi te pole Teda näinud, te armastate Teda, ja ehkki te Teda praegu ei näe, vaid usute Temasse, te rõõmustate ülisuure rõõmuga, mis on väljendamatu ja täis auhiilgust“ (1. Peetruse 1:8; NASB).

On aeg tuua Isanda rõõm tagasi argipäeva kristlusesse. Sõna 'ekstaas' kreekakeelne vaste viitab nauditavale, Jumalast antud kehavälisele kogemusele, mida kirjeldatakse nii Uues Testamendis kui läbi kirikuajaloo.

Raamatu autor John Crowder näitab, kuidas Jumala aktiivset suhtlust meeste ja naistega on läbi ajastute saatnud üleloomulikud kogemused. Olles enam kui lihtsalt meeleseisund, on jumaliku ekstaasi olemus nähtav nii rõõmus, õndsuses kui Tema lähedalolu sisemises joovastuses.

Lugeja õpib tundma ka
* transside ajalugu äratusteenistustes,
* kristliku müstika piibellikke aluseid,
* palve ja vaimse transi ekstaatilisi staadiumeid ja imepäraseid fenomene.

Lugeja saab teada
* kuidas käia Isa ees katkematus rõõmus ja heameeles;
* leiab värskendust Jumala Vaimu uuest veinist ja
* leiab julgustust, joomaks Tema heameele jõest (Psalm 36:9).

Pole kahtlustki, et sa võid kogeda Tema ligiolu rõõmu ja ekstaasi igal oma elupäeval.
Don Colbert

“Tervise seitse sammast”

Helen Eskor,
Külli Kuusk

04.01.2013
Uurimused on näidanud, et inimene võib ise vähendada südamehaiguste riski 80% ning vähiriski 60% või enamgi. Selleks tuleb lihtsalt valida tervislikum toit ja elustiil. Dr Don Colbert näitab Sulle, kuidas seda teha.

Sinu tervis on Sinu enda kätes. Käes on see hetk, et Sa hakkaksid seda vastutust tõsiselt võtma. Aeg ei peatu, tänane maailm muutub kiiresti. Kas Sa tahaksid vaid viiekümne päevaga muutuda energilisemaks, tunda end paremini, näha parem välja, vähendada stressi, ennetada haigusi, olla efektiivsem oma töös ning nautida igat päeva?

Kui vastasid jah, siis liigu edasi järgmise sammu juurde. Kas oskad ilma kõhkluseta vastata järgnevatele küsimustele?

* Kui palju VETT peaksid Sa päevas jooma?
* Mis on need seitse tunnust, mis näitavad, et kannatad UNEpuuduse all?
* Miks muudab STRESS Su ülekaaluliseks ja inetuks?
* Kuidas TOIT, mida Sa endale suhu paned, produtseerib elu või surma?
* Mida räägib Piibel LIIKUMISEST ja mis on selle kohesed tulemused?
* Mis on need üheksa asja, mida Sa saad teha, et oma kehast MÜRKE VÄLJUTADA?
* Mis on kõige olulisemad TOITAINED, mida Sa igapäevaselt vajad?

Kui kõhklesid ka mõne vastuse puhul, on aeg oma maailm ümber pöörata ja siseneda Jumala plaani, mis puudutab Sinu tervet tulevikku. Hakka tegema pisikesi muudatusi, mis toovad suure muutuse kogu Su tänasesse ellu.
Rebecca Ruter Springer

“Minu taevaunelm”

Ruth Lukas,
Külli Kuusk

07.12.2012
Rebecca Ruter Springer (1832–1904) oli Ameerika metodist, kes avaldas 1898. aastal oma nüüdseks klassikaks saanud teose, mis tollal kandis pealkirja “Intra Muros”.

See raamat on näinud palju kordustrükke ja pakub seeläbi jätkuvalt lohutust neile, kes on surma läbi kaotanud lähedasi inimesi, ja julgustust neile, kes on ebakindlad ees ootava tuleviku suhtes.

Kui sa oled mõtisklenud selle üle, milline võiks elu taevas välja näha, siis see imeline raamat vastab paljudele su küsimustele ja paneb su igatsusega südames ootama seda päeva, mil taevaväravast sisse astud ja oma varemlahkunud kallitega taas kohtud.
Lester Sumrall

“Deemonid. Vastuste raamat”

Janek Kuusk,
Külli Kuusk

02.11.2012
Käesolevas raamatus kirjeldab Sumrall värvikalt oma kogemusi deemonitest seestunutega ning jagab huvitavaid nõuandeid, kuidas ära tunda deemonliku väe tegevust.

Ta vastab sellistele küsimustele, nagu: kes on kurjad vaimud ja milline roll on kuradil; mida ühist on uimastitel, okultismil, pornograafial, kuritegevusel ja vaimuhaigustel deemonlikuga; kas kristlane võib olla deemonitest seestunud jne.

Sumrall kutsub kogudust üles mitte jätma oma rolli Kristuse esindajana võitluses kurja jõududega.
Kenneth E. Hagin

"Kuidas kasvada vaimselt"

Külli Kuusk

05.10.2012
Kus asud SINA oma vaimsel teekonnal?

Kristuse ihu vajab liikmeid, kes on vaimselt küpsed. Me kõik alustame vaimsete imikutena Kristuses, kui me uuesti sünnime. Aga Jumal ei taha, et me selliseks jäämegi. Tema igatsus meie jaoks on see, et meist saaksid täiskasvanud kristlased.

Käesolevas raamatus võrdleb Kenneth E. Hagin vaimse kasvu arengujärke füüsilise kasvu omadega. Selles olulises raamatus leiad sa, kuidas:
* kindlaks teha, millises vaimses arengujärgus sa parajasti oled;
* kasvada järgmisele vaimse arengu tasandile;
* käia lähedases osaduses Isa, Poja ja Püha Vaimuga;
* uuendada oma mõttemaailm Jumala Sõna toiduga;
* teha vahet loomuliku, lihaliku ja vaimse inimese vahel.

“Kuidas kasvada vaimselt” lugemine ja selle sõnumi vastuvõtmine muudab sind ja kui sina kasvad ning arened Jumalas, muutub tugevamaks ka Kristuse ihu.
John Bevere

"Igavikust juhitud"

Reet Tallo,
Külli Kuusk

04.05.2012
Menukite autor John Bevere räägib meile käesolevas raamatus võimsatest põhimõtetest, kuidas elada lootuse ja kindlusega, mis kannavad meid igavikku välja. Tõtt-öelda jääks enamik inimesi puupaljaks, kui nad planeeriksid oma tulevikku sama hooletult, nagu nad valmistuvad igavikuks. Isegi usklikud eiravad tihtipeale seda kristlase elu tähtsat komponenti. Me ei mõtle eriti sageli, mis meist pärast homset saab.

Võttes aluseks 2. Korintlastele 5:9–11 toodud põhimõtted, tuletab John Bevere meile meelde, et kõik kristlased seisavad kunagi Kristuse ees ja saavad palgaks selle, mille nad maises elus ära teenisid. Paljudele meist saab osaks vapustav tõdemus, et kulutasime suurema osa meie elust asjadele, millel ei ole igavest väärtust.

Kui me korraldame oma elu nii, et oleme valmis Kohtupäevaks ja peame silmas igavikulist perspektiivi, saab meie elu erilise tähenduse. Õppides hoidma oma pilku eesmärgil, kannavad meie pingutused vilja, mis jääb püsima – igavesti.
Joseph Prince

"Määratud valitsema.
Sundimatu edu, terviklikkuse ja võiduka elu saladus"

Janek Kuusk,
Külli Kuusk

06.04.2012
Miks nimetavad inimesed seda raamatut meeldivaks vahelduseks?

Avasta saladus, kuidas valitseda iga vastuseisu, puuduse ja hävitava harjumuse üle, mis ei lase sul kogeda seda edu, terviklikkust ja võitu, mille üle sa oled määratud rõõmu tundma.

Saa teada, et asi ei ole mitte selles, mida sina pead tegema, vaid selles, mis juba on tehtud.

Tähtis pole see, mida sina pead saavutama, vaid see, mis on juba sinu jaoks saavutatud.

Sa ei pea kasutama oma tahtejõudu, et esile tuua muutust, vaid Temal on vägi, mis sind muudab.

Hakka täna valitsema haiguse, rahalise puuduse, purunenud suhete ja hävitavate harjumuste üle.
Mel Tari

“Nagu vägev tuulispea”

Marina Svotina,
Külli Kuusk

02.03.2012
"Nagu vägev tuulispea", mida on tõlgitud tosinatesse keeltesse ja müüdud miljoneid eksemplare, jääb armastatud klassikaks ülemaailmselt evangelistilt Mel Tarilt. Jutustades imestusväärse loo ärkamisest Timori saarel 1965. aastal – keset poliitiliselt rahutuid aegu –, on see raamat hämmastav tunnistus usu jõust ja Jumala väe reaalsusest teha imesid meie kaasajal.

Jumala Vaim, mis pühkis üle selle saare vägeva tuulispeana, liigub jätkuvalt üle terve Indoneesia, kuigi kristlaste vaenamine on üsna sage. Lugu Jumala võimsast ärkamisest selles regioonis jääb tunnistuseks Jumala Sõna tõele ja tuletab kõikidele usklikele meelde, et Jumala Vaim avaldub meie maailmas praegu samamoodi, nagu see oli koguduse algpäevadel.
Melody Green

"Ei mingeid kompromisse. Keith Greeni elulugu"

Andrus Lukas,
Külli Kuusk

03.02.2012
Laulja Keith Green oli ainult 28-aastane, kui ta koos oma kahe väikese lapsega lennuõnnetuses hukkus, aga ta oli juba loonud innustava muusikalise pärandi, mis elab temast kauem. Vaimse revolutsionäärina leidis ta 21-aastaselt vabaduse Jeesuse läbi ja veetis oma ülejäänud lühikese elu, veendes teisi mitte aktsepteerima valitsevat olukorda, vaid tooma kogudusse tagasi kirge ja ausust.

Nüüd on Melody oma abikaasa 25. surma-aastapäeval ajakohastanud ja laiendanud ta elulugu ja lisanud palju lugusid ning perspektiive, varem avaldamata fotosid, lõike Keithi isiklikest päevikutest ja pilguheite sellesse, kuidas ta elas üle leinaperioodi ning kasvatas omal käel nende kaht ellujäänud last.

Sarja "Usukangelased" esimene raamat.
F. F. Bosworth

"Tervendaja Kristus"

Raili Ellermaa, Külli Kuusk

06.01.2012
Fred Francis Bosworth (1877–1958) oli Ameerika tervendusevangelist ja üks evangeelse raadioteenistuse rajajaid. Ta kasvas üles metodistlikus kodus, sai noorena päästetud ja tervenes palve peale teda juba haua äärele viinud tuberkuloosist. Andes oma elu Jumala teenistusse, sai ta Piiblit uurides ilmutusliku selguse, et füüsiline tervenemine on samavõrd osa lunastusest, nagu seda on hinge päästmine – sellest saigi ta eluaegse kuulutuse alustala. 75-aastaselt siirdus ta evangeelsele tööle Lõuna-Aafrikasse, kuulutades ka Euroopas, Jaapanis ja mujal ning ta suri kõrges eas ilma ühegi haiguse või tõveta.

See raamat ilmus esimest korda 1924. aastal ja seda on müüdud rohkem kui pool miljonit eksemplari. See rikastab jätkuvalt uusi lugejaid, näidates neile pühakirjast, et Jumala tahe on alati tervendada.

“Tervendaja Kristus” on muutnud sadu tuhandeid elusid. Las see tähelepanuväärne raamat muudab ka sinu elu.
Terry Law

"Lootuse harjumus"

Mare Vridolin,
Külli Kuusk

02.12.2011
Vali lootus

Iga minut sinu tulevikust kuulub ikka veel sulle.

Selles elus kogeme kõik valu ja pettumust. Kuid sul on valik. Sa ei pea laskma tagasilöökidel oma elu paika panna. Sa võid oma elus arendada lootuse hoiaku, milleks on Jumala headuse kindel ootus.

See raamat julgustab sind valima lootuse ja seda tehes avastama selles oleva väe sinu elu muutmiseks. See ei ole odav optimism. See on tõeline lootus – selline, mis kutsub esile energiat ja entusiasmi, aitab langetada otsuseid, inspireerib uusi ideid, ajendab tegutsema ning võidab ükskõiksuse ja tegevusetuse.

Kui tunned, et oled oma praegusesse olukorda kinni jäänud, siis näitab see raamat sulle, et oma mõtlemise muutmisega võid sa muuta oma tulevikku! Pole oluline, kui palju aastaid on sul kaotsi läinud, tänu Jumala armule ja halastusele on iga minut sinu tulevikust ikka veel sinu poolel.

Avasta, mis on võimalik, kui teed lootusest oma elus harjumuse.
Smith Wiggelsworth

"Üha kasvav usk"

Jaana Naudi,
Külli Kuusk,

04.11.2011
Smith Wigglesworth (1859–1947), tuntud kui 20. sajandi usuapostel, oli inglise evangelist ja tervendusjutlustaja.

Mees, kes äratas üles rohkem kui tosin surnut ja kelle vankumatu usk ja veendumus palve jõusse tõid surmasuust tagasi hulgaliselt haigeid, kelle suhtes arstid olid lootuse kaotanud, oli ise harimatu torulukksepp, kes õppis alles täiskasvanuna lugema. Aga kui ta 48-aastaselt Püha Vaimuga ristitud sai, andis Jumal talle ülemaailmse teenistuse, millega kaasnesid tähelepanuväärsed imed ja tunnustähed.

Käesolev, algselt 1924. aastal ilmunud raamat sisaldab Wigglesworthi innustavaid sõnumeid ja ka tunnistusi nende imede kohta, mis ta teenistustele nii iseloomulikud olid.

Kenneth Hagin

"Abielust, lahutamisest ja uuesti abiellumisest"

Ruth Lukas,
Külli Kuusk

07.10.2011
Sinu abielust võib saada taevas maa peal!

Läbi aastate on Koguduses esinenud valearusaamad abiellumisest, lahutamisest ja uuesti abiellumisest, mis on külvanud valu, süüdistusi ja segadust. Paljud on kannatanud vaikides, arvates, et Jumal on mineviku eksimuste tõttu nende peale vihane või ei ole nendega rahul.

Aga tõde on see, et meie Isa Jumal on täis headust ja halastust. Ta ei süüdista sind milleski. Sinu või teiste vead ei pea sind takistama täitmast Tema plaani sinu elu jaoks.

Käesolevas raamatus pakub Kenneth E. Hagin Jumala Sõna tröösti ja abi nii vallalisele, abiellunule, lahutatule kui ka uuesti abiellunule. Ja ta aitab meil vabaneda üldlevinud väärkujutlustest, mis on sellel olulisel teemal Koguduses levinud.
John Sherrill

"Nad räägivad uusi keeli"

Kristel Laul,
Külli Kuusk

06.05.2011
John Sherrill (s 1923) oli skeptik, kui kõne alla tulid imed. Ta elas koos perekonnaga New Yorgi eeslinnas, käis episkopaalkirikus ja kuigi ta uskus Püha Vaimu väesse, ei olnud ta seda kunagi avaldumas näinud. Siis aga saatis ajakiri, mille toimetuses ta töötas, ta uurima üht kummalist piibellikku nähtust, mis kerkis esile üle terve maa: keeltega rääkimist. Ta uuringutest sai seiklus, millel olid sügavad isiklikud tagajärjed.

Alates 1964. aastast, mil “Nad räägivad uusi keeli” esimest korda trükis ilmus, on seda müüdud üle kahe ja poole miljoni eksemplari. Tuues ära keeltega rääkimise ajaloolise ja piibelliku tausta, uurides sellega seotud tähtsaid kaasaegseid sündmusi ja jagades oma isiklikku kogemust, annab Sherrill meile väärtuslikke teadmisi selle Püha Vaimu anni kohta.
Kathrin Kuhlman

"Ma usun imedesse"

Fatima Kuusk,
Külli Kuusk

01.04.2011
Kathryn Kuhlman (1907–1976) oli Ameerika usutervendaja ja maailmas kõige enam tuntud naisevangelist. Tema koosolekud tõid kohale miljoneid inimesi ja nendest oli võimalik osa saada ka raadio ja televisiooni vahendusel. Paljud imepärased tervenemised, mis tema koosolekutel toimusid, leidsid hiljem arstide kinnituse.

Kuhlman rõhutas alati, et see on Jeesus ja mitte tema, kes inimesi tervendab. Ta oli omal ajal väga populaarne ja silmapaistev isik, kellest kirjutasid ajakirjad “Time” ja “People” ja keda intervjueerisid Johnny Carson, Merv Griffin ja teised. Oma koosolekutel püüdis Kathryn Kuhlman luua õhkkonda, kus Püha Vaimul oleks vabadus tegutseda.

Käesolevas raamatus, mida on müüdud miljoneid eksemplare, räägib Kathryn Kuhlman, miks ta usub imedesse. Ta jutustab siin innustavaid ja usku ülesehitavaid lugusid inimestest, kes tema koosolekutel ime läbi terveks olid saanud.
Jerry Savelle

"Kutsutud lahingusse, määratud võitma"

Alari Eskor,
Külli Kuusk

04.03.2011
Kui tulevad rasked ajad, mida sa teed? Hädaldad? Lööd käega? Lähed koju? Kui sa sarnaned enamiku inimestega, siis sa annad alla. Kuid Jumal tahab, et sa jätkaksid võitlemist ja saavutaksid võidu, ükskõik kui raskes olukorras sa ka ei oleks.

Jumal otsib võitjate seltskonda, kes astuks ette ja näitaks maailmale, et Ta on palju suurem kui pilt, mille Temast on maalinud kopitanud religioon ... või Hollywoodi stereotüübid ... või populaarsete filosoofide kirjeldused. Jumal on kutsunud sind võitlema selles lahingus ja määranud sind kogema Tema läbimurdvat väge. Ja veel enam, Ta varustab sind kõigega, et sa võiksid taga ajada, kinni püüda ja võtta tagasi kõik, mis on kaotatud.

Jerry Savelle on olnud lahingus ja tulnud sealt, et sellest rääkida. Köitvate lugude, tasakaaluka õpetuse ja eeskuju andva innukusega näitab ta, kuidas raskes olukorras püsima jääda ja seista Jumala Sõnal seni, kuni võit on käes. Mineviku valu, pettumus ja lüüasaamine ei tühista Jumala eesmärki sinu elus, kui sa usud Tema tõotust, et Ta ilmutab ennast alati, kui sina keeldud alla andmast. Lase siis Jumala käel oma elus ja enda läbi tegutseda, ütle loobumisele ei ja tšempioniks saamisele jah!
Rick Joyner

"Võiduelu"

Raimond Jakobs,
Külli Kuusk

04.02.2011
„Võiduelu“ räägib tõelise kristliku elu ülimast eesmärgist – kuidas muutuda Isanda sarnaseks ja teha tegusid, mida Tema tegi.

Tõeline kristlus ei ole millegi saavutamine, vaid kellekski saamine.

See on pürgimus näha Isanda au ja muutuda selle au läbi Tema sarnaseks.
Vend Lawrence

"Jumala ligiolu harrastamine"

Kersti Pärn,
Külli Kuusk

07.01.2011
2. raamat meie uues raamatusarjas "Usuklassika"

Vend Lawrence (kodanikunimega Nicolas Herman, oma kodumaal tuntud kui frère Laurent de la Résurrection) oli 17. sajandil elanud karmeliidi munk.

Miljonid on õppinud elama Jumala ligiolus selle lihtsa raamatu kaudu, mille kirjutas see kloostri alandlik kokk. Esimest korda 1692. aastal Prantsusmaal kirjastatud „Jumala ligiolu harrastamine“ on klassika igaühe jaoks, kelle süda igatseb rohkem Jumalat ja kelle „hing januneb Jumala, elava Jumala järele“.

Keset oma potte ja panne kõige tavalisemaid köögitöid tehes sai vend Lawrence niivõrd tunnustatud oma rahumeelsuse ja rõõmu poolest, et kardinalid ja teoloogid tulid teda külastama ja õppima tema saladust – teda olevat külastanud isegi tolleaegne paavst.

Vend Lawrence’i lihtne tarkus ja vaimne läbinägelikkus on läbi sajandite toonud miljoneid Jumalale lähemale. Sündigu sama ka sinuga.
John Bevere

"Leegitsev süda"

Jana Naudi,
Külli Kuusk

03.12.2010
Kas sinu südames põleb püha tuli?

Jeesus ei ole kunagi leigust heaks kiitnud. Vastupidi, Ta kutsub üles tulisusele! Kust me aga leiame tuld, et soojendada üles oma suhe Temaga! Ta ei nõua meilt midagi sellist, mille jaoks Ta meid ette ei valmista. Kui sulle tundub, et tuline suhe Temaga on midagi võimatut, siis see raamat näitab sulle vastupidist.

Ülemaailmselt tunnustatud autor ja piibliõpetaja John Bevere julgustab sind muutma oma keskpärane suhe Jumalaga elavaks ja tuliseks. Leegitsev süda pakub ülipõnevaid tähelepanekuid ühes meisterliku õpetusega, mis aitab sul süüdata ja hoida lõkkel armastust Jumala vastu. Loe seda ja lase Pühal Vaimul end muuta ja Jumala pühaduse tulel oma hingesügavusi puudutada.

Kui sa võtad selle raamatu sõnad südamesse, muudab see su elu, olenemata sellest, milline on sinu suhe Jumalaga. Kohustuslik kirjandus neile, kes igatsevad tugevamat osadust Jumalaga!
Kenneth Hagini miniraamatud

Janek Kuusk,
Külli Kuusk

05.11.2010
1. raamat meie uues raamatusarjas "Usuklassika"

Kenneth E. Hagin teenis veel peaaegu 70 aastat pärast seda, kui Jumal ta 17-aastaselt imepäraselt deformeerunud südamest ja ravimatust veretõvest tervendas. Kuigi vend Hagin läks 2003. aastal koju Isanda juurde, õnnistab see teenistus, mille ta rajas, jätkuvalt paljusid inimesi üle terve maailma.

Käesolev valimik koondab viis vend Hagini juba klassikaliseks saanud ja varem eesti keeles väiketrükistena ilmunud jutlust:

* Ma läksin põrgusse
* Ära süüdista Jumalat!
* Sõnad
* Sulle saab see, mis sa ütled!
* Kuidas käia armastuses
John Crowder

"Imetegijad, usupuhastajad, uusmüstikud"

Helen Eskor,
Külli Kuusk

01.10.2010
Iidsed jõeharud ühinevad. Tõusmas on uus sugupõlv – JA SINA VÕID OLLA OSA SELLEST!

Iga ajastu on andnud oma vaimsed eesminejad, kelle elu on demonstreerinud üleloomulikke kogemusi. Kuid Jumal on hoidnud oma Vaimu suurima laine radikaalsele põlvkonnale, kes neil viimseil päevil maa peal käib. John Crowder annab sulle värske ülevaate mineviku imetegijaist ja visionääridest koos rohkem kui seitsmekümne biograafia ja fotoga. Nende elu on eeskujuks tõusvale sõdalaste väehulgale, kes saadavad korda samasuguseid hämmastavaid vägitegusid ja sooritavad isegi suuremaid kangelastegusid, et tuua sisse lõpuaja hingedelõikus. Loe, kuidas kristlikud müstikud ja äratusjutlustajad, nagu William Branham, püha Risti Johannes, Maria Woodworth-Etter, Assisi Franciscus ja paljud teised muutsid kristluse palet – ja avasta oma saatus Kristuses.

Sa kohtud silmast silma väega, mis on tehtud kättesaadavaks kõigile Jumala lastele, ja pead otsustama, millist rolli kannad sina selles tõusvas ärkamispõlvkonnas. See raamat on kutse kõigile, kes armastavad Teda ja ootavad Tema ilmumist. See on kutse sulle.
Yonggi Cho

"Neljas dimensioon"

Argo Laul,
Külli Kuusk

23.04.2010
“Neljas dimensioon”, mille esimene trükk ilmus 1979. aastal (ja mis varsti pärast seda ka eesti keelde tõlgiti, kuigi kunagi trükki ei jõudnud, ning mis mõjutas tervet põlvkonda Jumala järele näljaseid inimesi), on pastor Cho tuntuim ja enimloetud raamat.

See võib revolutsiooniliselt muuta su elu, andes sulle võtmed, et avada uks
* vastatud palvete maailma
* loovasse eluviisi
* väelisse usku
* tõelisesse osadusse Jumalaga.
John Crowder

"Imetegijad, usupuhastajad, uusmüstikud"

Lydia Hõbesalu,
Külli Kuusk

10.12.2009
Iidsed jõeharud ühinevad. Tõusmas on uus sugupõlv – JA SINA VÕID OLLA OSA SELLEST!

Iga ajastu on andnud oma vaimsed eesminejad, kelle elu on demonstreerinud üleloomulikke kogemusi. Kuid Jumal on hoidnud oma Vaimu suurima laine radikaalsele põlvkonnale, kes neil viimseil päevil maa peal käib. John Crowder annab sulle värske ülevaate mineviku imetegijaist ja visionääridest koos rohkem kui seitsmekümne biograafia ja fotoga. Nende elu on eeskujuks tõusvale sõdalaste väehulgale, kes saadavad korda samasuguseid hämmastavaid vägitegusid ja sooritavad isegi suuremaid kangelastegusid, et tuua sisse lõpuaja hingedelõikus. Loe, kuidas kristlikud müstikud ja äratusjutlustajad, nagu William Branham, püha Risti Johannes, Maria Woodworth-Etter, Assisi Franciscus ja paljud teised muutsid kristluse palet – ja avasta oma saatus Kristuses.

Sa kohtud silmast silma väega, mis on tehtud kättesaadavaks kõigile Jumala lastele, ja pead otsustama, millist rolli kannad sina selles tõusvas ärkamispõlvkonnas. See raamat on kutse kõigile, kes armastavad Teda ja ootavad Tema ilmumist. See on kutse sulle.
John Bevere

"Tule Jumala ligi"

Marina Svotina,
Külli Kuusk

27.11.2009
SEE VÕIB OLLA KÕIGE HÄMMASTAVAM TÕOTUS TERVES PIIBLIS ...
JUMAL IGATSEB TUNDA SIND LÄHEDASELT

Raamatus „Tule Jumala ligi“ kutsub John Bevere sind üles mitte rahulduma kristluse kuiva varjuga, kus teatakse Jumala kohta, Teda tegelikult tundmata. Universumi Looja imeline kutse ei tähenda seda, et me kummardame Teda eemalt sõnade ja rituaalidega, vaid et me siseneme niivõrd intiimsesse ja tähendusrikkasse suhtesse, et sa tunned Ta südant ja Tema tunneb sinu oma.

Meile tundub sageli, et Jumal on kaugel, kuid Bevere’i sõnul ei ole põhjus Jumalas, vaid meis. Kui me keskendume omandile, meelelahutusele või hea enesetunde kummardamisele, siis see püstitab barjääre meie vahele. Avades aga Talle oma elu alandlikkuses ja sõnakuulmises, täidab Ta meid oma Püha Vaimuga ja ilmutab end meile. Meie palve muutub kuivast, ühesuunalisest monoloogist kaaslaste vaheliseks armastavaks dialoogiks, kus jagatakse teineteisega südame sügavamaid saladusi. Taastades selle lähedase osaduse Jumalaga, astud Temaga armastavasse liitu, mis täidab su elu rõõmu ja kirega.