“Deemonid. Vastuste raamat” Lester Sumrall

Käesolevas raamatus kirjeldab Sumrall värvikalt oma kogemusi deemonitest seestunutega ning jagab huvitavaid nõuandeid, kuidas ära tunda deemonliku väe tegevust. Ta vastab sellistele küsimustele, nagu: kes on kurjad vaimud ja milline roll on kuradil; mida ühist on uimastitel, okultismil, pornograafial, kuritegevusel ja vaimuhaigustel deemonlikuga; kas kristlane võib olla deemonitest seestunud jne. Sumrall kutsub kogudust üles mitte jätma oma rolli Kristuse esindajana võitluses kurja jõududega.

Raamatut saab osta Harta poest

Harta raamatutundi sellest raamatust saab kuulata siit

Peatükk “Sissejuhatus”

Mul on väga kahju, et sellisel suurel maal nagu Ameerika Ühendriigid ühes oma trükivabaduse, miljonite Piiblite, raamatute ja ajakirjadega, teavad inimesed deemonitest vähem kui Aafrikas või Tiibetis. Võimalik, et selle taga on lihtsalt jäme eiramine, miks meie põlvkonna jutlustajad pole rahvast deemonlike jõudude reaalsusest teavitanud.

Üldjuhul teavad inimesed kolme väeallikat:

  1. jumalik vägi ehk vägi, mis lähtub Jumala kõikvõimsusest;
  2. saatanlik vägi ehk vägi, mis lähtub langenud peainglilt Lutsiferilt (Js 14); ja
  3. inimlik ehk inimese oma vägi. See kolmas on neutraalne jõud, mis võib olla juhitud nii taevastest kui deemonlikest jõududest.

Jumal on andnud inimesele meelevalla ja õiguse ise oma elustiili ja saatust valida. Ta lõi inimese kogu loodu üle valitsema (1Ms 1:26, 27).

Kurat tahab inimest orjastada. Jeesus ütles saatanlike ikete kohta, et naine, keda kurat oli sidunud, tuli lahti päästa (Lk 13:16). Kristus saatis oma jüngrid inimkonda lahti päästma.

Selle raamatu eesmärk on paljastada meie maailmas ja elus toimivad tegelikud jõud.

Lester Sumrall
South Bend, Indiana